wtorek, 26 kwietnia 2016

Mapy, czyli jak odkrywam świat razem z dzieckiem, Miezielińscy

Dzisiaj pokażę Wam totalny numer 1, który na liście ukochanych książek Zuzki znajduje się niezmiennie od prawie dwóch lat!  Tak, to Mapy, cudowny atlas Aleksandry i Daniela Miezieńskich wod. Dwie Siostry!


Kto posiada w domu jakąkolwiek książkę wydawnictwa Dwie Siostry, ten wie, że to książki warte każdej ceny. Są pięknie wydane, mądre. Tak samo jest z Mapami. Powiedzieć, że to atlas, to zdecydowanie za mało...
Mapy to niesamowita podróż po świecie bez wsiadania do samolotu! Książka skłąda się z 51 ogromnych map, na każdej z nich znajdziecie setki ilustracji które pokazują nam najbardziej charakterystyczne miejsca, potrawy, tradycje, zwierzęta, rośliny czy ciekawe święta w każdym z krajów.


Wszystkie ilustracje są dokładne, szczegółowe i po prostu zwyczajnie urokliwe. To porządna ręczna robota dwójki wspaniałych ilustratorów.   Przy mapie konkretnego państwa dowiadujemy się również jak nazywa się jego stolica, jaka jest jego powierzchnia, ilość mieszkańców, a nawet poznajemy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom!

Tutaj zaprezentuje Wam cudowną mapę Naszego kraju!

 
Za każdym razem oglądając Mapy nie mogę sobie wyobrazić ogromu pracy, researchu jaki musieli wykonać Aleksandra i Daniel Miezielińscy... Według mnie Mapy to publikacja obowiązkowa w każdym domu. Książka ma duży format 27,20 x 37 cm, a twarda oprawa zapewnia długi żywot książki.

Ostatnie dwie strony książki to prezentacja flag państwowych, nawet tych krajów, których mapy nie uwzględniły.


rodzaj: dla dzieci
wyd. Dwie Siostry


3 komentarze :

 1. Bardzo ciekawy post. Mapy, flagi są świetnymi rzeczami, które rozwijają wyobraźnie oraz wiele uczą. Również uważam, że osoby tworzące, musiały włożyć ogrom pracy. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią docenić ciężką prace innych.

  http://strongwomeen.blogspot.de/2016/04/zdrada.html - zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przekonująco zachęcasz do recenzowanych książek. Myślę o zakupie Map w prezencie urodzinowym dla chrześniaka. Prezentują się świetnie.

  Korzystając z okazji, zapraszam Cię do tagu, do którego pozwoliłam sobie Cie nominować na moim blogu Książki lubię!. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kup Mapy to świetna inwestycja! Jestem pewna, że moja młodsza córka również będzie z nich korzystać.
  A za nominację bardzo dziękuje, już wchodzę do Ciebie poznać szczegóły :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sprawia mi ogromna satysfkację z tworzenia tej strony! Dziękuje!