czwartek, 28 lipca 2016

Wakacyjne kolorowanie, czyli "Niezwykła Polska" + KONKURSCudze chwalicie, swego nie znacie... mówi mądre polskie przysłowie. I rzeczywiście, my Polacy często rozpływamy się w opowieściach o zagranicznych wojażach, pięknych zabytkach i egzotycznych widokach, zapominając o tym, ile urokliwych i cudownych miejsc mamy w zasięgu ręki. Coraz częściej jednak młodzi ludzie doceniają nasze polskie destynacje i atrakcyjne miejsca. Co więcej, mamy w naszym kraju coraz więcej miejsc, którymi możemy się pochwalić na arenie międzynarodowej.

Już jakiś czas temu pokazywałam Wam inną podróżniczą kolorowankę, która wyszła nakładem wydawnictwa SQN - "100 najpiękniejszych miejsc na świecie", tym razem to samo wydawnictwo skupiło się na Polsce i pozwala pokolorować nam aż 80 polskich atrakcji podróżniczych.  Znajdziemy tutaj zarówno zabytki (Wawel, Łazienki, ruiny zamku w Ciechanowie), cuda przyrody (Puszcza Białowieska, Morskie Oko) ale też zupełnie niedawno powstałe destynacje turystyczne jak: Muzeum Słoików Świata, Wielka Krokiew, czy Park Miniatur. O wielu z tych miejsc dowiedziałam się dopiero oglądając kolorowankę.

Miłym zaskoczeniem jest dwujęzyczność całej książki (j. polski i angielski), co sprawia, że "Niezwykła Polska" staje się jednocześnie idealną pamiątką dla zagranicznych turystów. Co więcej, ta książka to nie tylko zwykłe obrazki, z tyłu znajdziemy krótkie opisy każdego z miejsc, oczywiście w dwóch językach.

Same obrazki mają wyraźne kontury, fajną, fantazyjną kreskę i są różnorodne. Ich poziom trudności również jest zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od kolorowankowego laika, kończąc na znawcy tematu. Dzięki temu, każdy ma szansę stworzyć za pomocą kredek cudowny obrazek i ożywić wszystkie te miejsca.

Mi osobiście, nie pozostaje nic innego jak polecić tą książkę każdemu kolorowankowemu fanowi i rzucić w świat krótkie przesłanie: Nie mamy się czego wstydzić! Mieszkamy w pięknym kraju!

Teraz czas zaprezentować Wam kilka obrazków na zachętę!
 

Za możliwość odkrycia Polski na nowo dziękuje serdecznie wydawnicwtu


A teraz już czas na konkurs. Postanowiłam podarować jednemu z Was egzemplarz tej kolorowanki z okazji 100 polubień mojego Fanpage'a!

Zasady!
1. Konkurs trwa od teraz aż do  1 sierpnia do godziny 20:00
2. Aby wygrać należy zrobić dwie rzecz: odpowiedzieć na pytanie: tu lub na FB i polubić mój Fanpage 
 3. Pytanie brzmi: Wyobraź sobie, że odwiedza Cię ciocia z Australii i możesz pokazać jej jedno miejsce w Polsce, z którego powinniśmy być szczególnie dumni. Co by to było za miejsce?
4. 2 sierpnia ogłoszę wyniki konkursu :)  


Zostaje życzyć mi Wam powodzenia !
4 komentarze :

  1. Bieszczady. Może to nie konkretne miejsce, a obszar. Ale zdecydowanie byłyby to Bieszczady. Miejsce niemal nie skażone człowiekiem. Dzikie i piękne. Pełne zwierząt którym człowiek wyrządził ogromną krzywdę niemal je zabijając do ostatniej sztuki. Miejsce, gdzie po wielu latach powróciły zubry. Miejsce, gdzie leśna drogę przecinają strumienie. I to wcale nie pod mostem. Miejsce magiczne dzięki swej prostocie. I choć to krawędź Polski to zielone serce tego kraju <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Bieszczady. Może to nie konkretne miejsce, a obszar. Ale zdecydowanie byłyby to Bieszczady. Miejsce niemal nie skażone człowiekiem. Dzikie i piękne. Pełne zwierząt którym człowiek wyrządził ogromną krzywdę niemal je zabijając do ostatniej sztuki. Miejsce, gdzie po wielu latach powróciły zubry. Miejsce, gdzie leśna drogę przecinają strumienie. I to wcale nie pod mostem. Miejsce magiczne dzięki swej prostocie. I choć to krawędź Polski to zielone serce tego kraju <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Wybrałbym Wyspę Sobieszewską w Gdańsku.Pomimo że jest to wciąż dzielnica Gdańska można się poczuć jak na wsi.Jest tu kilka miejscowości lecz jest tu mnóstwo miejsc gdzie jest może jeden do na 1km kwadratowy.Oprócz rezerwatu Ptasi Raj są tu bezkresne plaże i pełno pięknych nadmorskich lasów.W ujściu Śmiałej Wisły jest też marina skąd często wypływają prywatne statki.Grobla prowadząca wzdłuż Wisły to cudowne miejsce na niedzielny spacer tym bardziej że da się tu dojechać autobusem z gdańskiego dworca.Nic tylko kochać!

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sprawia mi ogromna satysfkację z tworzenia tej strony! Dziękuje!